Ogłoszenia Duszpasterskie

 logo Wincenty              OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła 29. I. 2023 r.

Przewóz

1. Dziękuję za troskę o Kościół mieszkańców ul. Kolejowa. W tym tygodniu o to proszę mieszkańców z ul. Pocztowa. Szczęść Boże w tej trosce.

 2. W tym tygodniu będziemy wspominać:

  • 31. I. – wtorek – Św. Jana Bosko
  • 2. II. – czwartek – Ofiarowanie Pańskie, I Czwartek
  • 3. II. – piątek – Św. Błażeja, I Piątek Miesiąca
  • 4. II - sobota - I Sobota Miesiąca
  • 5. II. – niedziela – Św. Agaty

3. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W dniu tym będziemy modlić się za osoby, które oddały się na wyłączną służbę Bogu. Ten dzień nazywamy również świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przychodzimy do kościoła ze świecami zwanymi Gromnicami. Światło Gromnicy w wielu domach płonie w czasie wyładowań atmosferycznych, a ich mieszkańcy wierzą, że Matka Boża ustrzeże ich od wszelkiego zła. Dawniej po powrocie z kościoła do domu w Gromniczną zapalano świecę i płomykiem zataczano krzyż na suficie lub nad drzwiami. Są tacy w parafii którzy to czynią. Kiedyś gromnica bywała wykonana z wosku i po zapaleniu pięknie pachniała. Już sam zapach miał właściwości lecznicze. Jest to święto NIEOBOWIĄZKOWE, ale zachęcam do uczestniczenia we Mszy Św. wg tradycji. W dniu tym jeszcze śpiewamy Kolędy, a nawiedzając Dzieciątko Jezus będziemy prosić byśmy za rok znów tu podeszli do Niego. U Aniołka można nabyć Gromnice. Ten dzień to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca na Zakony Kontemplacyjne. Proszę założyć kołnierzyk na świecę, by nie poplamić siedzeń w ławkach.

4. Ferie rozpoczęte. Będąc w domu czy wyjeżdżając na ferie bądźmy wierni Bogu w modlitwie i Mszy Św. i przypominajmy sobie nawzajem o roztropności i rozwadze i bezpieczeństwie.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Za dwa tygodnie, czyli 12. II na każdej Mszy Św. będziemy wspominać Światowy Dzień Chorego. Będzie też Namaszczenie chętnych chorych Olejem św.

7. W I Czwartek miesiąca w Święto Matki Bożej Gromnicznej dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. Na Mszach Św. będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

8. Proszę Strażaków o rozebranie po 2. II dekoracji Bożonarodzeniowej. Proszę też dzieci o zabranie Konkursowych Szopek.

9. W piątek w Przewozie Zmiana Tajemnic Różańca, a na filiach w najbliższą niedzielę.

10. Do chorych pójdę w najbliższy piątek.

11. W najbliższy piątek jest I Piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu  i możliwość Adoracji Pana Jezusa. Zapraszam.

12. W sobotę 4. II wypada I Sobota miesiąca oraz kolejne Nabożeństwo wynagradzające. Zapraszam.

13. Zapraszam na Mszę Św. nie tylko w niedzielę i święta, ale również w dzień powszedni.

14. P. Kościelny ma Niedzielę, Gość Niedzielnego.

15. W zakrystii mam Gromnice i woskowe i zwykłe.

16. Dziękuję P. Wróblewskiej za obszycie siedzenia w ławce dla lektorów.

17. W srodę 1.II wyjazd do Karpacza.

18. Pamiętajmy o podjętej decyzji remontu w Przewozie i Bóg zapłać za ofiary.

19. Wszystkim, Którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.

20. Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.

21. Życzę Wszystkim szczęśliwej niedzieli i niech Jezus czuwa nad nami.